r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PowerShell 6.0 alfa 10

Strona główna Mac Programowanie Inne programy dla programistów
Pobierz program wersja rozwojowa (Mac)

PowerShell to otwarty, wieloplatformowy interpreter poleceń, opracowany przez Microsoft. Program jest tak rozbudowany, że sprawdzi się jako system automatyzacji i wiersz poleceń, przystosowany do pracy ze strukturyzowanymi danymi (JSON, CSV, XML i inne), API REST i modelami obiektowymi. Interpreterowi towarzyszy język skryptowy i jego własne, intuicyjne polecenia (Cmdlets).

Galeria programu

Na systemie macOS PowerShell instalowany jest w folderze /usr/local/microsoft/powershell/6.0.0-alpha.9/ i z tego miejsca można go uruchomić, najlepiej z poziomu Terminala z ciemnym tłem, gdyż program wykorzystuje jasne kolory przy kolorowaniu składni. Moduły można instalować w folderze użytkownika: ~/.local/share/powershell/Modules.

PowerShell zdobył popularność na Windowsie, ale w sierpniu 2016 roku jego kod źródłowy został otwarty, a program przeniesiony na inne platformy. Program jest na razie dostępny we wczesnej wersji testowej i nie nadaje się do pracy w środowiskach produkcyjnych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft kocha Linuksa. Otwarty PowerShell jest tego dowodem

91
OPROGRAMOWANIE 19.08.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Microsoft znów pokazał, że kocha Linuksa. Ceniony, zaawansowany interpreter poleceń PowerShell został udostępniony na Linuksa i OS X, a na Githubie znalazł się jego kod źródłowy. Microsoft podkreśla, że dzisiejszy świat jest wieloplatformowy, wielochmurowy i wielosystemowy. Zamiast walczyć z wiatrakami, jak to miał w zwyczaju jeszcze kilka lat temu, wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i będzie starał się ułatwić pracę w zróżnicowanych środowiskach. PowerShell, ceniony przez administratorów i wymagających użytkowników, jest jednym z narzędzi, które powinny znaleźć się na wielu platformach…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.