r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Powermat może spopularyzować publiczne punkty bezprzewodowego ładowania smartfonów

Strona główna AktualnościSPRZĘT

W dobie nowoczesnych smartfonów i uzależnienia od Internetu, o wyborze miejsca spotkania, coraz częściej decyduje nie tylko darmowe Wi-Fi, które stało się niemal standardem, ale także możliwość wygodnego podładowania mobilnego urządzenia. Do Polski wchodzi właśnie system ładowania bezprzewodowego Powermat, mający spore szanse na zdobycie popularności między innymi w restauracjach.

Głównym założeniem Powermata jest zapewnienie funkcji bezprzewodowego ładowania w przestrzeni publicznej – w restauracjach, sklepach czy kawiarniach. Z punktami oferującymi dostęp do ładowarek możemy już się spotkać, ale w przeciwieństwie do większości obecnych rozwiązań, Powermat atrakcyjny jest nie tylko dla klienta, ale także dla właściciela. Dostarcza on narzędzia marketingowe, a więc w zamian za darmowe ładowanie, właściciel może reklamować produkty i usługi.

Lokale, które zdecydują się na wdrożenie systemu Powermat, zostaną wyposażone w specjalne maty ładujące, umieszczone w stołach i blatach, dzięki którym klienci będą mogli bez problemu bezprzewodowo naładować swoje urządzenia mobilne. Jeśli natomiast urządzenie nie wspiera bezprzewodowego ładowania, to niezbędny będzie tzw. ring Powermat. Wyposażony jest on w port microUSB lub Lightning. Pierścień jest kompatybilny z telefonami z systemem Android, iOS oraz telefonami z systemami Blackberry oraz Windows.

r   e   k   l   a   m   a

W celu skorzystania z bezprzewodowego ładowania, niezbędna jest aplikacja Powermat App. Aplikacja dodatkowo podaje lokalizację najbliższych dostępnych punktów oraz zapewnia właścicielom lokali udostępnianie spersonalizowanych ofert promocyjnych.

Technologia dostępna jest już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Wielkiej Brytanii. Natomiast pierwsze lokale wyposażone w Powermat pojawią się w Polsce już na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku. Jeśli technologia się sprawdzi i zostanie spopularyzowana, to może nie będziemy musieli już pamiętać o ładowaniu smartfona przed każdym wyjściem z domu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.