Powiadomienia o legalności systemu – ciąg dalszy

Strona główna Aktualności

O autorze

W marcu informowaliśmy o nowej polityce Microsoftu dotyczącej używania nielegalnych kopii oprogramowania. Wiązało się to z wprowadzeniem restrykcji w korzystaniu z Microsoft Update, a także opublikowaniem nowego narzędzia informującego użytkownika, że korzysta z pirackiego Windowsa.

Teraz zasięg akcji ma być rozszerzony o pakiet Office, przygotowano narzędzie Office Genuine Advantage (OGA), które będzie blokować uaktualnienia także tego programu. Na razie narzędzie nie zostało jeszcze wdrożone w polskiej wersji językowej.

Dodatkowo pojawiły się informacje, że firma rozszerzyła zakres testów innego pomysłu na utrudnianie życia piratom. Początkowo testy obejmowały Norwegię i Szwecję, teraz dołączyły do nich Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Malezja, Australia i Nowa Zelandia. Użytkownik nielegalnej kopii po zalogowaniu zobaczy ostrzegający go monit, który będzie się pojawiał w regularnych odstępach czasu (zależnych od momentu, w którym zainstalowano system). Prócz tego, na pulpicie pojawi się napis o podobnej treści.

© dobreprogramy
s