reklama

Powrót KB4032188: Windows 10 ma teraz jeszcze mniej błędów i numerek 15063.502

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Żądni wrażeń użytkownicy Windowsa 10 mają swój build 16251 i możliwość przeskoczenia do kolejnej niestabilnej gałęzi systemu, cała konserwatywna reszta, dla której system powinien po prostu działać, dostała tymczasem kolejną aktualizację. Żadnych łatek bezpieczeństwa, te dopiero przyjdą w przyszłym tygodniu – to po prostu poprawkowa paczka KB4032188, która podnosi numer systemu do 15063.502.

KB4032188 zadebiutowała po raz pierwszy 28 lipca. Zauważył ją słynny WZor, który na swoim twitterowym koncie opublikował listę buildu oznaczonego jako 15063.501, przeznaczonego dla komputerów, na których działa Windows 10 Creators Update. Aktualizacja pojawiła się na kilkanaście minut w Windows Update, by zaraz po tym zniknąć bez wyjaśnienia. Czy ktoś ucierpiał po jej instalacji? Najpewniej testerzy wyłapali coś w ostatniej chwili.

Teraz już oficjalnie KB4032188 wraca dla wszystkich użytkowników Windows 10 Creators Update, czyli praktycznie wszystkich – poza posiadaczami starszych komputerów z Atomami, którzy Creators Update nigdy nie zobaczą. Ponad 20 poprawek dotyczy błędów, których często nie byliśmy nawet świadomi.

Te najciekawsze dotyczą blokowania się kontrolera hosta USB, który przestawał odpowiadać podłączonym peryferiom, naprawienia kompatybilności aplikacji win32 z urządzeniami łączącymi się przez Bluetooth LE, psuciem plików przez mechanizm deduplikacji danych NTFS, problemem z instalacją aplikacji MSI bez uprawnień administracyjnych i odtwarzaniem wideo MP4 w Edge z niektórych serwisów społecznościowych.

Naprawiono też problemy z ładowaniem niektórych sterowników, zawieszaniem się Skype po 20 minutach rozmowy z użyciem bluetoothowych słuchawek i łączeniem się ze Windows Store z poziomu kont szkolnych i pracowych.

Z pełną listą wprowadzonych zmian zapoznać się można na stronach Microsoftu. Jeśli nie dostaliście jeszcze paczek przez Windows Update, wersje dla architektur 32- i 64-bitowych można pobrać z katalogu Microsoft Update (odpowiednio 487,7 i 848,2 MB).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama