r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Powstanie fundacja do zarządzania środowiskiem graficznym Xfce

Strona główna Aktualności

Na liście mailingowej środowiska graficznego Xfce ogłoszono, że powstanie fundacja zajmująca się jego rozwojem.

Fundację powoła do życia 8 dotychczasowych deweloperów pracujących nad Xfce. Pomysł na zawiązanie organizacji typu non-profit do wspierania środowiska powstał podczas tegorocznego spotkania FOSDEM (Free and Open Source Developers' European Meeting). Szefem fundacji zostanie Jannis Pohlmann, natomiast sama organizacja powinna być zarejestrowana w marcu tego roku w Niemczech. Głównym celem powstania Xfce Foundation jest ułatwienie możliwości zbierania darowizn i odpisów od podatku na rozwój środowiska graficznego.

Ostatnia stabilna wersja Xfce o numerze 4.8 została wydana w drugiej połowie stycznia. Wprowadzono wówczas między innymi możliwość wygodnego korzystania z zasobów sieciowych, przepisano też panel środowiska, dzięki czemu charakteryzuje się on dużo lepszą obsługą przezroczystości, uruchamiania programów i zarządzania obiektami umieszczonymi na nim, niż miało to miejsce w Xfce 4.6. Ze środowiska korzystają obecnie takie dystrybucje Linuksa jak na przykład Linux Mint, Xubuntu czy LinOS.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.