Pozbawiony komentarzy serwis Upvoted chce rozwiązać problemy Reddita

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis Reddit borykał się w ostatnim czasie z konsekwencjami wprowadzenia nowej polityki, która dość jednoznacznie ustalała standardy debaty w serwisie i zbliżała je w kierunku pojmowanej na amerykańską modłę politycznej poprawności. Udostępniony został już serwis Upvoted.com – pierwszy zewnętrzny serwis Reddita, w którym kwestia komentarzy użytkowników została rozwiązana dość radykalnie. Mianowicie poprzez brak możliwości ich dodawania.

Upvoted.com jest już dostępny dla każdego. Zaskoczenie może jednak spotkać użytkowników, którzy spodziewali się formy serwisu zbliżonej do tego, co oferuje Reddit. Upvoted stanowi bowiem swoistą odpowiedź na zaprezentowany w ostatnim czasie przez Facebooka serwis informacyjny Signal czy opracowywaną przez Twittera aplikację Lightning. Widać każdy większy serwis internetowy chce dziś dostarczać najnowsze wiadomości ze świata, podobnie sprawa ma się z pierwszą stroną internetu.

Podobnie, ale nie można stwierdzić, że identycznie. Upvoted ma służyć bowiem nie tylko informowaniu, ale przede wszystkim stawiać na oryginalne materiały tworzone przez społeczność, które zostają skategoryzowane tematycznie przez administrację. Bezpośrednią konkurencją będzie zatem raczej serwis medium.com, Jedyną możliwością interakcji z serwisem jest wyrażenie aprobaty poprzez kliknięcie na łapkę w górę, komentarze w samym serwisie są niedostępne. Jak twierdzą administratorzy serwisu, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Zdają się to potwierdzać liczne przerwy w jego dostępności i ogólna ociężałość funkcjonowania serwisu.

Upvoted może być także lekarstwem na inny problem, z którym boryka się Reddit. W zeszłym tygodniu miała miejsce sesja AMA z Martym Wienerem, dyrektorem technicznym serwisu. Potwierdził on wówczas, że w ostatnim czasie odbyły się testy nowego algorytmu, który decyduje o dostępności danej treści na stronie głównej. Przedstawiciele Reddita są bowiem zgodni, że aktualnie stosowany mechanizm pozostawia wiele do życzenia w kwestii udostępniania materiałów ważnych i zdobywających popularność w szybkim tempie.

Według Steve'a Huffmana, dyrektora serwisu, narzekania użytkowników na zbyt powolną rotację treści na głównej stronie rzeczywiście są uzasadnione. Właśnie z tego powodu zdarzają się sytuacje, w których informacja dotycząca ważnego wydarzenia trafia do szerszej grupy użytkowników kilka dni po tym, jak do niego doszło. O tym, czy Upvoted.com rzeczywiście może choć częściowo zaradzić temu problemowi dowiemy się wkrótce.

© dobreprogramy