Pozdrowienia z Microsoft Technology Summit 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Środa i czwartek w tym tygodniu to ważne dni dla profesjonalistów z branży IT zajmujących się technologiami Microsoftu - odbywa się wtedy Microsoft Technology Summit 2008, największa krajowa konferencja dla programistów i specjalistów IT oraz dla osób podejmujących decyzje biznesowe. Mimo, że na stronie konferencji nadal widnieje nagłówek "już jutro", rejestracja zaczyna się dzisiaj w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie już we wczesnych godzinach rannych.

MTS w tym roku to ponad sto sesji i warsztatów podzielonych na 10 równoległych ścieżek tematycznych. Specjalistów IT zainteresować mogą zagadnienia infrastrukturalne: planowanie, wdrażanie, zarządzanie i zabezpieczanie. Najnowsze rozwiązania serwerowe i bazodanowe firmy Microsoft zaprezentują, jak zapewniają organizatorzy, najlepsi prelegenci z Polski i zagranicy. Sesje dla siebie znajdą też programiści - głównie poświęcone najnowszym trendom - natomiast część skierowana do menedżerów IT powinna okazać się pomocna w lepszym zrozumieniu plusów płynących z wykorzystania oprogramowania firmy Microsoft, takich jak optymalizacja pracy, infrastruktury, redukcja kosztów zarządzania infrastrukturą. MTS 2008 to już trzecia edycja w naszym kraju i jak dotąd poziom sesji przedstawiał się dość atrakcyjnie zarówno dla początkujących, jak i trochę bardziej zaawansowanych - mamy żywą nadzieję, że będzie tak również w tym roku.

Konferencje takie jak MTS to poza sesjami technicznymi niezrównana okazja do tego, by spotkać się ze znajomymi z branży, nawiązać kontakty, czy zobaczyć na żywo wirtualnych kolegów kojarzonych ze społeczności internetowych. Przy okazji konferencji odbywają się zazwyczaj różne imprezy towarzyszące, takie jak zorganizowane przez Karola Stilgera spotkanie Bloggers Underground dla pasjonatów prowadzących blogi technologiczne. Mieliśmy okazję spotkać się z nimi wczoraj w kameralnych warunkach w jednym z warszawskich klubów i musimy przyznać, że było bardzo sympatycznie - pozostaje mieć nadzieję, że zdążymy na rejestrację, by przekazać Wam szerszą relację z konferencji z pierwszej ręki.

Wszystkim, którzy nie mają okazji uczestnictwa w konferencji osobiście polecamy udział wirtualny możliwy za pośrednictwem transmisji z sesji generalnej, która otworzy dzisiaj MTS 2008. Transmisja rozpoczyna się o godzinie 9:30, a szczegóły znaleźć można na stronach konferencyjnych.

© dobreprogramy