Poznaliśmy pełną nazwę Androida N. Spróbuj słodkiego Nougata

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W zasadzie niewiele można tu dodać. Już znamy oficjalną nazwę kodową Androida N. Nowa wersja systemu mobilnego z Mountain View będzie tak słodka jak to tylko możliwe.

Francuzi na to mówią „tu nous gâtes”, rozpieszczasz nas. Nugat (po angielsku zaś nougat) to deser z syropu gotowanego z miodem, wymieszanego z posiekanymi orzechami włoskimi lub migdałami, do którego dodaje się pianę ubitą z białek, a czasem jeszcze z kakao.

I właśnie tę nazwę Google wybrało spośród sugestii tysięcy internautów. Nowa oficjalna figurka zielonego robocika stoi na trzech blokach nugatu, wyglądając całkiem pysznie. Posmakujemy ją już tej jesieni, kiedy to Android 7.0 Nougat oficjalnie zadebiutuje. A czego nowego spodziewać się po nim?

Wciąż wiele jeszcze Mountain View zachowuje dla siebie, ale najważniejsze z perspektywy użytkowników zmiany to zbiór optymalizacji pod kątem wyświetlania wirtualnej rzeczywistości (powitajcie opóźnienia wyświetlania na poziomie poniżej 20 ms), możliwość wyświetlania dwóch aplikacji obok siebie na podzielonym ekranie, mocnego odświeżenia wyglądu panelu powiadomień, oraz możliwości umieszczania na pulpicie skrótów nie tylko do aplikacji, ale też do wybranych funkcji danych aplikacji.

© dobreprogramy

Komentarze