Poznań jutro zamieni się w mekkę polskich graczy

Strona główna Aktualności

O autorze

Już w piątek rozpoczną się targi Poznań Game Arena 2013, skierowane do fanów szeroko pojmowanych gier. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, bo na uczestników czekać będzie 59 wystawców, 350 stanowisk z grami, różnego rodzaju konkursy czy strefa retro. Ważnym punktem targów będzie też debata na temat polskiego rynku gier, w której udział wezmą osoby pracujące przy takich tytułach, jak Wiedźmin 2, Call of Juarez, Dead Island, Painkiller, Anomaly 2 i Shadow Warrior.

Podczas tegorocznego PGA po raz pierwszy pojawi się specjalna strefa dedykowana polskim twórcom gier, których reprezentować będą m.in. ekipy Crunching Koalas, The Farm 51 oraz Dark Stork Studios. (Ta ostatnia ma ponoć zaskoczyć zwiedzających swoim debiutanckim projektem). Organizatorzy zapowiadają, że w sumie zaprezentowanych zostanie ponad 50 rdzennie polskich produkcji. Ale na targach nie zabraknie też międzynarodowych akcentów — wśród wystawców znajdą się m.in. Crytek i Riot Games. Oprócz tego ma zostać rozbudowana strefa retro, w której do dyspozycji graczy zostanie oddanych 26 stanowisk z klasycznymi tytułami w postaci River Raid czy Boulder Dash.

PGA 2013 to także szereg konkursów. Osiem najlepszych zespołów w League of Legends będzie zmagać się w finałach ligi Cybersport, rozegrane zostaną też turnieje FIFA 14, World of Tanks i Counter-Strike: Global Offensive. Na cosplayerów czeka rywalizacja o miano najlepiej odwzorowanej postaci ze świata mangi, anime, gier, książek, filmów lub komiksów. Swój konkurs zapowiada też CDP.pl, który na swoim stoisku ma zamiar rozdać 120 tys. gier i filmów, a także 8 tys. kuponów zniżkowych.

Targi Poznań Game Arena 2013 potrwają od 18 do 20 października, przy czym pierwszy dzień zarezerwowano dla przedstawicieli prasy i osób z biletami VIP. Ceny wejściówek jednorazowych wahają się w granicach 12-15 zł. Organizatorzy spodziewają się w tym roku ok. 40 tys. uczestników. Wśród nich będą także przedstawiciele naszej redakcji, by przygotować dla Was relację z pierwszej ręki.

© dobreprogramy

Komentarze