reklama

Poznań - kolejne miasto w Second Life

Strona główna Aktualności

O autorze

23 listopada o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wirtualnego poznańskiego rynku w Second Life - wirtualnym świecie najpopularniejszej gry świata. Krakowska agencja reklamowa Supremum Group rozbudowuje projekt Second Poland stanowiący część internetowego świata Second Life. Kolejnym miastem, które Supremum przeniosło do alternatywnej rzeczywistości jest właśnie Poznań.

Projekt Second Poznań jest realizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Poznań. Second Life, dla tak nowoczesnego miasta jak Poznań to świetny pomysł. Mam nadzieję, że wizyta w Second Poznań będzie równie atrakcyjna, co zwiedzanie naszego miasta na żywo. Dzięki temu w każdym zakątku świata będziemy mogli odwiedzić Poznań i poczuć jego wyjątkowy klimat - mówi Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Po przeniesieniu krakowskiego rynku do internetowej przestrzeni przyszedł czas na kolejne miasto. Second Poznań jest następnym krokiem w realizacji projektu Second Poland, który stanowić ma wirtualne odbicie mapy Polski wraz z największymi jej miastami i zlokalizowany jest na 73 wyspach - mówi Prezes Supremum Group, Zbigniew Woźnowski.

Wirtualne miasto obejmuje swym zasięgiem poznański rynek wraz z zabytkowymi kamienicami, jednak niewykluczone, iż projekt będzie rozbudowywany. Zostanie zagospodarowany między innymi przez szereg sklepów, klubów oraz restauracji, tak, by był równie atrakcyjny dla odwiedzających, jak w rzeczywistości.

Projekt Second Poznań podkreślić ma zarówno walory turystyczne jak i kulturalne miasta, przez co będzie spełniał funkcję promującą miasto w międzynarodowym środowisku Second Life. Wśród polskich miast, które Supremum Group przeniosła do Second Life jest również Kraków. Po Poznaniu, następnym miastem, które pojawi się w Second Life będzie Wrocław.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić