reklama

Pozostały 2 miesiące na rozliczenie PITów

Strona główna Aktualności

O autorze

Już tylko dwa miesiące pozostały na rozliczenie z urzędami skarbowymi dochodów uzyskanych w ubiegłym roku. Nie warto zostawiać walki z deklaracjami podatkowymi PIT na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli czeka na nas zwrot podatku. Niektórzy podatnicy wprawdzie podchodzą z obawami i niechęcią do formularzy podatkowych jednak ich wypełnienie może być zupełnie bezstresowe i błyskawiczne. To gwarantują programy wspomagające generowanie PITów dostępne w vortalu.

PITy 2008 firmy IPS to bardzo wygodny w zastosowaniu program wspierający wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych PIT. Za pomocą aplikacji możemy wypełnić zeznania PIT 28, 36, 36L, 37 i 38 oraz pełną gamę załączników. Program dokonuje obliczeń, a użytkownik musi wypełnić jedynie niezbędne pola. Użytkownik nie musi nawet posiadać informacji na temat docelowego Urzędu Skarbowego, wybiera go jedynie z listy. Prace nad PITami można zapisać i w dowolnym momencie kontynuować, oczywiście aplikacja generuje wydruki. Co ważne dane wpisane do jednego druku można eksportować do innego dzięki czemu nie ma konieczności wielokrotnego wprowadzania tych samych danych. Dodatkowym atutem programu jest pomoc w zakresie zasad wypełniania deklaracji. W programie uzyskamy informacje dotyczące przeznaczenia każdego z PITów, szczegółowe informacje na temat ulg oraz inne takie jak choćby kwoty kosztów uzyskania przychodu czy wysokości kwotowe progów. PITy 2008 umożliwiają również drukowanie poleceń zapłaty. Do programu dołączony został m. in. ujednolicony tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Osobom, które nie chcą nawet patrzeć na formularze podatkowe polecamy program Jupiter 2008 firmy Elfin, jest on niezwykle prosty w obsłudze. Kreator zadając pytania prowadzi podatnika "za rękę" aż do momentu gdy pozostanie już tylko wciśnięcie przycisku "drukuj".

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli wypełnić deklaracji zapraszamy do pobierania programów PITy 2008 oraz Jupiter 2008 Standard w dziale: PROGRAMY -> Dom -> Rozliczenia podatkowe

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić