r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Praca zdalna coraz popularniejsza

Strona główna Aktualności

Jak szacuje IDC, w 2009 r. aż 850 mln osób - czyli ok. jedna czwarta wszystkich zatrudnionych - będzie pracowało "na odległość". Taka duża popularność pracy z notebookiem i telefonem komórkowym to wynik przede wszystkim szerokiej implementacji technologii mobilnych i powszechnego dostępu do elektronicznego sprzętu przenośnego.

W 2004 r. pracą zdalnie parało się 650 mln osób, a w ciągu kolejnych czterech lat liczba ta wzrośnie o dodatkowe 200 mln osób. Aktualnie taka forma zatrudnienia najpopularniejsza jest w regionie Azji i Pacyfiku, następnie w USA i Europie Zachodniej. Jednak największą gęstością mobilnych pracowników wśród wszystkich zatrudnionych w 2004 r. mogły poszczycić się Stany Zjednoczone. Według prognoz IDC w 2009 r. odsetek pracowników mobilnych w USA wyniesie 70%.

IDC prognozuje liczbę pracowników "na odległość" od 1999 r. W swoich prognozach firma dzieli pracowników mobilnych na trzy kategorie: pracowników związanych z biurem, pracowników niezwiązanych z biurem, oraz osoby pracujące w domu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.