reklama

Prace nad Rainbow 6: Patriots rozpoczęto od nowa, gra pojawi się na najnowszych konsolach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Pod koniec 2011 roku Ubisoft zapowiedział kolejną grę z serii Rainbow 6, która miała skupić się na ukazaniu współczesnego terroryzmu. Patriots, bo taki podtytuł dostał projekt, doczekał się kilku promocyjnych materiałów multimedialnych, ale bardzo szybko słuch o nim zaginął. Twórcy o jego stanie milczeli, od czasu do czasu podkreślając tylko, że dzieło jak najbardziej dalej jest w produkcji. Okazuje się, że faktycznie, ale oto zdecydowano się zrobić go od nowa z myślą o niedawno wypuszczonych konsolach.

Ubisoft zdradza, iż pomysł na tytuł wydawał się firmie bardzo dobry, ale w procesie jego przygotowywania pewne rzeczy zwyczajnie nie zagrały. Ostatecznie postanowiono wrócić do początku i pchnąć projekt w lepszym kierunku. Obsuwa w realizacji Rainbow 6: Patriots spowodowała, że wobec wejścia na rynek Xboksa One i PlayStation 4 nie było co myśleć o projekcie na stare konsole. Gra dostała drugą szansę, jednak nie jest też powiedziane, że się kiedykolwiek pojawi. Jeszcze nie wiadomo, co w najbliższych miesiącach wykombinują deweloperzy. Być może także dzieło zaliczy zmianę nazwy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama