Prace nad kodem Firefoksa 3 RC1 zakończone

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiciele Fundacji Mozilla poinformowali o zakończeniu prac nad kodem przeglądarki internetowej Firefox 3 w wersji Release Candidate 1 (RC1).

Wedle pierwotnych założeń wydanie RC1 Firefoksa 3 ukazać się miało już w kwietniu tego roku, lecz pojawiło się kilka problemów, które bezpośrednio wpłynęły na przesunięcie tego terminu. Mowa tutaj m.in. o module zakładek oraz kompatybilności z narzędziem Safebrowsing, autorstwa firmy Google. Zgodnie z tym, co napisał Mike Schroepfer z Fundacji Mozilla na oficjalnym blogu firmowym, kod przeglądarki Firefox 3 w wersji RC1 jest gotowy i jeśli nie zostaną wykryte w nim żadne błędy, to jeszcze w tym miesiącu zostanie ona udostępniona użytkownikom na całym świecie. Dodaje on także, że w momencie wykrycia jakichkolwiek problemów wydawane będą kolejne wersje RC.

Nie wiadomo na chwilę obecną kiedy Mozilla udostępni finalną wersję Firefoksa 3, przypuszcza się jednak, że jeśli nie pojawią się nowe problemy z wersją RC1, może to nastąpić już w czerwcu br.

© dobreprogramy