Pracownicy HTC podejrzani o działanie na szkodę firmy

Strona główna Aktualności

O autorze

Czterech wysoko postawionych pracowników HTC zostało aresztowanych w związku z podejrzeniami o kradzież tajemnic przedsiębiorstwa i zdefraudowanie pieniędzy. Tajwański producent utrzymuje, że nielegalnie zdobyte informacje chcieli wykorzystać podczas projektowania smartfonów dla konkurencyjnych firm. Nie obyło się bez zaskoczenia — jeden z zatrzymanych zapewniał, że szefostwo dobrze wiedziało o ich planach odejścia do nowo założonej firmy.

Zatrzymani Wu Chien-hung i Chien Chih-lin (kolejno: szef i wiceszef działu badawczo-rozwojowego) przebywają w areszcie, natomiast inżynier Huang Hung-yi i menedżer Huang Kuo-ching zostali zwolnieni za kaucją. HTC oskarża ich o chęć założenia na Tajwanie i w Chinach firm projektujących smartfony, które wykorzystywałyby technologie wykradzione z HTC. Prawdopodobnie chodzi o nakładkę Sense 6.0, która ma zostać ujawniona jeszcze w tym roku — Chien Chih-lin został rzekomo przyłapany na gorącym uczynku podczas wysyłania e-mailem plików związanych z nakładką do niepracujących w HTC osób.

Firma dodatkowo oskarża swoich pracowników o defraudację pieniędzy, której ponoć dopuścili się podczas projektowania flagowego modelu One. Według HTC wystawiony przez nich rachunek był zawyżony o 10 mln nowych dolarów tajwańskich (ok. 1,1 mln zł) poprzez zlecenie prac zewnętrznej agencji, którą kierowali zatrzymani. Oliwy do ognia dolało podejrzenie, jakoby pracownicy planowali odejść z HTC zaraz po otrzymaniu sezonowych premii.

© dobreprogramy

Komentarze