reklama

Pracownik Mozilli atakuje Internet Explorera 9 za akcelerację sprzętową

Strona główna Aktualności

O autorze

Robert O'Callahan, pracownik Mozilli, na swoim blogu twierdzi, że Microsoft nagina fakty, ogłaszając Internet Explorera 9 przeglądarką z najlepszą akceleracją sprzętową.

Microsoft chwali się, że IE 9 spośród innych przeglądarek najlepiej radzi sobie z akceleracją sprzętową. O'Callahan szczególnie zdenerwował niedawny wpis na blogu Microsoftu, gdzie porównywane są różne przeglądarki internetowe. Wygrywa, jak łatwo się domyślić, IE 9. Z Internet Explorerem 9 w pełni zapewniliśmy akcelerację sprzętową całej Sieci - czytamy na blogu Microsoftu. Zdaniem O'Callahan jest to technicznie niemożliwe. Nie tylko konkurencja, ale również IE 9 nie zapewnia akceleracji sprzętowej całej Sieci. Obsługiwane są jedynie wybrane elementy. Zresztą, czytamy na blogu, nawet w tym program Microsoftu nie jest najlepszy.

Pracownik Mozilli jako przykład podaje prosty test. Jak można się tego spodziewać, w zaproponowanym przez Mozillę teście IE 9 znacząco przegrywa z Firefoksem 4. O'Callahan już wcześniej atakował przeglądarkę Microsoftu i zabiegi marketingowe dotyczące akceleracji sprzętowej. W połowie lutego informowaliśmy natomiast o zarzutach postawionych IE 9 przez innego pracownika Mozilli, Paula Rougeta. Wymiana ciosów między Mozillą a Microsoftem, twórcami obecnie dwóch najpopularniejszych przeglądarek, jest coraz silniejsza. Powodem jest zbliżająca się premiera nowych wersji obu programów. Być może jeszcze w tym miesiącu użytkownicy będą mogli sami sprawdzić, która z przeglądarek lepiej spełnia swoje zadanie - IE 9 czy Firefox 4.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić