Praktyki studenckie EMEA Internship zakończone

Strona główna Aktualności

O autorze

Zakończyły się tegoroczne praktyki studenckie EMEA Internship odbywające się w centrali Microsoft Corporation w Redmond, o których pisaliśmy w lipcu. Pięciu studentów, reprezentujących polskie uczelnie informatyczne, powróciło do kraju po trzymiesięcznym pobycie w USA.

Do Redmond przybyło łącznie 15 stażystów z różnych stron Europy. Początkowo przydzielono dwa miejsca dla kandydatów z Polski, jednak dzięki staraniom polskiego oddziału Microsoft liczbę miejsc zwiększono do pięciu. W programie Internship wzięli udział: Tomasz Czajka, Łukasz Anforowicz z Uniwersytetu Warszawskiego, Paweł Olszta z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Bartosz Nowierski i Stanisław Osiński z Politechniki Poznańskiej.

Praktykanci z Polski pracowali w zespole inżynierów systemowych i zajmowali się zarówno pisaniem kodów, jak i testowaniem bet produktów. Każdy miał indywidualnego opiekuna - doświadczonego pracownika Microsoft. Praktykanci traktowani byli jak pełnoetatowi pracownicy korporacji i za swą pracę otrzymywali wynagrodzenie. Program praktyk trwał trzy miesiące. Polski oddział rozważa przeprowadzenie kolejnej edycji praktyk Internship.

"Z zainteresowaniem śledziliśmy przebieg praktyk studentów, którzy nie tylko okazali się być najlepszymi kandydatami do podjęcia takiego wyzwania, ale potrafili również przekonać do siebie specjalistów z Microsoft Corporation w trakcie rozmów kwalifikacyjnych" - powiedziała Aneta Wiśniewska, Human Resources Consultant w polskim oddziale Microsoft. "Okazało się, że pokładane w nich nadzieje nie poszły na marne - od naszych kolegów z Redmond odbieramy pozytywne opinie na temat pracy polskich studentów. Cieszę się, że nasza piątka zdołała pozyskać także szereg znajomości i przyjaźni w campusie Microsoft w USA" - dodała Aneta Wiśniewska.

© dobreprogramy
s