Prawie jak Windows 7 Service Pack 2 – wygodny pakiet aktualizacyjny do pobrania ze stron Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Wciąż korzystacie z Windows 7? Reinstalacja na czysto tego systemu z oryginalnego nośnika (nawet z Service Pack 1) to męczarnia – setki megabajtów łatek do pobrania i zainstalowania potrafią skutecznie zniechęcić do tej operacji. Na TechNecie pojawiła się jednak informacja, że Microsoft ma już na to lekarstwo. Pojawił się zbiorczy pakiet aktualizacyjny dla Windows 7 SP1 oraz Windows Servera 2008 R2, dzięki któremu zaktualizowanie systemu będzie znacznie szybsze i wygodniejsze.

Tzw. wygodny pakiet aktualizacyjny zawiera wszystkie łatki wydane od premiery Service Packa 1 do kwietnia 2016. Są tu zarówno łatki związane z bezpieczeństwem, jak i wszystkie inne, które zostały upublicznione. Znajdziecie go w serwisie Microsoft Update – a po jego zainstalowaniu będziecie praktycznie na bieżąco, potrzebując tylko łatek wydanych od maja. Uwaga, serwis ten działa tylko w Internet Explorerze, wykorzystuje kontrolki ActiveX.

Oczywiście można zbudować własny nośnik instalacyjny z Windows 7 SP1 i wygodnym pakietem, wykorzystując do tego narzędzie DISM. Instrukcję krok po kroku jak to zrobić znajdziecie w bibliotece TechNetu. Wspomniany pakiet aktualizacyjny ma działać także z Windows Serverem 2008 R2.

Microsot zarazem zapowiedział udostępnianie aktualizacji nie związanych z bezpieczeństwem dla Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows Servera 2008 R2 SP1, Windows Servera 2012 i Windows Servera 2012 R2 w wydawanych co miesiąc pakietach, zawierających wszystkie łatki. Zmiana ta podyktowana jest podobno chęcią zwiększenia niezawodności i jakości aktualizacji. Złośliwcy komentują jednak, że Microsoftowi chodzi raczej o utrudnienie omijania jego łatek służących do aktualizacji systemów do Windowsa 10.

© dobreprogramy