(Prawie) wszystko to spam

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Barracuda Networks opublikowała raport, z którego wynika że aż od 90 do 95 procent wszystkich listów elektronicznych wysłanych w 2007 roku było spamem. Firma zestawia drastyczne porównanie z 2001 rokiem, kiedy to niechciana poczta stanowiła jedynie pięć procent wszystkich listów elektronicznych.

Raport powstał na podstawie ponad miliarda listów elektronicznych wysyłanych codziennie do ponad 50 tysięcy internautów na całym świecie. Wynika z niego również, iż spamerzy wykorzystują coraz to bardziej wyszukane metody, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Wojna spamu to niekończąca się bitwa pomiędzy spamerami a producentami oprogramowania zabezpieczającego - opowiada Dean Drako, prezes Barracuda Networks. Dziś producenci takiego oprogramowania muszą monitorować Internet 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Pojawienie się nowej technologii spamującej musi zaowocować natychmiastową reakcją obronną - dodaje.

Z tego bardzo pesymistycznego raportu wynika także, iż ponad połowa (57 procent) z 261 respondentów uważa spam za najgorszą formę nachalnej reklamy.

© dobreprogramy