reklama

Prawo autorskie: konferencja we Wrocławiu

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 14-15 listopada odbędzie się Ogólnopolska Konferencja pt: "Współczesne kierunki rozwoju prawa autorskiego". Konferencje organizuje Europejskiego Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław.

Celem, jaki przed sobą postawili organizatorzy, jest przybliżenie zagadnień prawa autorskiego studentom i praktykom z całej Polski. Zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania i regulacje prawne dotyczące tej dziedziny.

Konferencję podzielono na pięć bloków tematycznych. W pierwszej części uczestnicy zapoznają się z prawami autorskimi na gruncie prawa polskiego. Drugi blok poświęcony zostanie międzynarodowym aspektom tej dziedziny prawa. Na zakończenie pierwszego dnia zaproszony zostanie przedstawiciel Policji, który zaprezentuje praktyczną stronę funkcjonowania i egzekwowania przepisów karnych dotyczących prawa autorskiego. Drugi dzień rozpocznie się od czwartego bloku tematycznego, czyli ochrony praw autorskich w rzeczywistości informatycznej. Ostatni blok chcemy poświęcić zagrożeniom jakie niesie dla kultury poszerzanie praw autorskich.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w 14 i 15 listopada (piątek, sobota). Więcej informacji oraz informacje związane z udziałem znajdują się na stronie poświęconej wydarzeniu. Udział jest bezpłatny, możliwe jest jednak również skorzystanie z opcji płatnej (catering, hotel).

© dobreprogramy

Komentarze

reklama