Predator 21X to laptop za 9999 euro: Acer z gamingowym monstrum na #CES2017

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nowe MacBooki Pro wydają się Wam drogie? Przecież są tanie jak barszcz – przynajmniej w porównaniu do nowego Acera Predatora 21X, który swoją ceną przypomina schyłek lat osiemdziesiątych, kiedy to za wydajną stację roboczą płaciło się tyle, co za samochód. Tutaj mamy do czynienia z maszyną ekstremalną, zarówno pod względem wzornictwa, wydajności, jak i ceny. Mówi się, że w eurozonie kosztować ma on jedyne 9999 euro.

Po raz pierwszy istnienie tej maszyny zasygnalizowano na zeszłorocznych targach IFA, ale Acer zdecydował się na jej oficjalną premierę dopiero teraz, na tegorocznym CES. Ten ogromny laptop wprowadza po raz pierwszy do tej kategorii sprzętu zakrzywiony ekran (i to o przekątnej 21 cali, rozdzielczości 2560x1080, z odświeżaniem 120 Hz i obsługą synchronizacji G-SYNC). Nad wyświetlaczem kamerka z technologią śledzenia wzroku Tobii, wspieraną w dziesiątkach nowych gier. Do tego w konstrukcji odznacza się pełnowymiarowa, mechaniczna, podświetlana klawiatura z hybrydowym blokiem numerycznym, który można przemienić w touchpada.

Nie sposób przeoczyć tu rozbudowanego układu chłodzenia: pięć wentylatorów, obsługujących dziewięć ciepłowodów, a to wszystko chronione przed zakurzeniem za pomocą systemu filtrów. Do tego 3-drożny system audio: wyprowadzone cztery głośniki (dwa średniotonowe, dwa wysokotonowe), oraz dwa subwoofery, mające razem zapewnić dźwięk o jakości HiFi.

W środku to monstrum nie mniejsze, niż na zewnątrz: jednostką centralną jest podkręcalny procesor Intel Core i7-7820 HK, do tego spięte w SLI dwa układy GPU GeForce GTX 1080. Pamięci nie zabraknie: 64 GB RAM DDR4-2400, dyski półprzewodnikowe M.2 w układzie RAID 0 o pojejmności 512 GB, dysk twardy 7200 RPM o pojemności 1 TB, interfejsy sieciowe Wi-Fi 802.11ac i i Ethernet (gigabitowe wąskie gardło systemu) oraz najszybszy z interfejsów I/O – Thunderbolt 3 z gniazdami USB Type-C.

Acer zadbał o możliwości personalizacji tej unikatowej maszyny. Klienci mogą sobie laserowo wygrawerować swoje imię, dodać flagę, zmienić grafikę na panelu konserwacyjnym (domyślnie jest tam jakiś smok), zastąpić klawisze WASD kolorowymi zamiennikami. Do transportu Predatora 21X mamy dostać pancerną skrzynkę.

Cóż, zobaczymy, czy trafi to w gusta bogatych graczy. Niby 9999 euro to dużo, ale z drugiej strony nowe auto, jakie kupimy za takie pieniądze, na nikim wrażenia nie zrobi – tymczasem z Predatorem 21X można poczuć się elitą, nawet wśród przedstawicieli pecetowej rasy panów.

© dobreprogramy