Preinstalowany Linux na laptopach

Strona główna Aktualności

O autorze

Po firmie Acer także Lenovo Group zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty laptopów z preinstalowanym Linuksem.

Lenovo, które przejęło od IBM dział Personal Computing Division zawarło umowę z Novellem na dostarczanie SUSE Linux Enterprise Desktop (SLED) dla notebooków ThinkPad T60p. Posiadają one procesor Intel Core Duo T2500 2GHz, 512 MB RAM w podstawowej konfiguracji, które można rozszerzyć do 2 GB i kartę graficzną ATI FireGL V5200 z 256 MB RAM. Dostępny będzie też pakiet aplikacji o nazwie ThinkPad Experience, zawierający takie programy jak Access Connections, Configuration Utility, Power Manager, Help Center a także wsparcie dla zimnego (przy wyłączonym zasilaniu) i ciepłego (podczas uśpienia) dokowania USB i karty graficznej.

Co ciekawe jeszcze w czerwcu jeden z członków kierownictwa Lenovo twierdził, że nie będzie wsparcia dla Linuksa dla ThinkPadów, co wywołało protesty użytkowników. Firma jednak szybko się od tego odcięła i jak widzimy teraz, poszła jeszcze o krok dalej w kierunku wspierania otwartego systemu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza