Premiera Chrome OS pod koniec tego miesiąca?

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwe, że nowy system operacyjny firmy Google będzie wydany jeszcze w tym miesiącu. Kolejne urządzenia z Chrome OS pojawią się najwcześniej w grudniu.

Na temat zbliżającej się premiery Chrome OS informuje serwis DigiTimes. Potwierdza on wcześniejsze pogłoski na temat daty wprowadzenia oprogramowania. System firmy Google zostanie zapewne udostępniony w podobny sposób, co pierwsze wydanie Androida - razem ze stworzonym na tę potrzebę urządzeniem. Początkowo Google miałby wprowadzić około 60-70 tys. netbooków. Pod koniec roku powinny pojawić się kolejne modele, wyprodukowane przez takie firmy jak HP czy Acer. Będą one skierowane w dużej mierze do deweloperów, którzy testując urządzenia z Chrome OS będą mogli wpłynąć na dalszy rozwój systemu.

Przypomnijmy, że wczesna wersja systemu firmy Google została zaprezentowana w połowie listopada zeszłego roku. Od tamtego czasu niewiele dowiedzieliśmy się na temat Chrome OS. Wiadomo, że system będzie dostępny za darmo, jednym z podstawowych narzędzi będzie przeglądarka internetowa, a spora część aplikacji dostępna będzie online. Zdaniem DigiTimes Google musiał w ostatnim czasie wprowadzić sporo poprawek do systemu. Powodem mogła być między innymi premiera iPada, którego duże powodzenie zmieniło preferencje wśród wielu konsumentów na temat urządzeń przenośnych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi