Premiera GNOME 3.0 opóźniona

Strona główna Aktualności

O autorze

Przewidywana na wrzesień tego roku premiera środowiska graficznego GNOME 3.0 została opóźniona. Na skutek wykrytych błędów w kodzie ukaże się ono dopiero na początku przyszłego roku.

Wiadomość o opóźnieniach we wprowadzeniu GNOME 3.0 podano podczas konferencji GUADEC dla deweloperów, która odbywa się w Hadze. We wrześniu pojawi się wersja 2.32 środowiska, a także wersja beta 3.0. Wydanie 2.32 zawierać będzie przede wszystkim poprawki wykrytych błędów, a także nowy wygląd centrum sterowania, obsługę protokołu UPnP czy zarządzanie kolorami. W związku z przesunięciem premiery 3.0 pojawią się też dodatkowe poprawki w GNOME Shell, GNOME Accessibility, a także dokumentacji tego wydania.

Podczas konferencji GUADEC zaprezentowano także wyniki GNOME Census. To projekt Dave’a Neary’ego, który zbiera informacje na temat deweloperów i osób zaangażowanych w rozwijanie środowiska graficznego. Okazuje się, że ponad 70% programistów biorących udział w tworzeniu GNOME uważa siebie za wolontariuszy. Największym współpracownikiem jest Red Hat, który bierze udział w prawie 17% commitów w systemie kontroli wersji. Na dalszych miejscach znajdują się pracownicy Novella i Collabory. Z pełnymi statystykami GNOME Census można zapoznać się na blogu Neary’ego.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję