Premiera Mac App Store już 6 stycznia

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple ogłosił datę otwarcia e-sklepu z aplikacjami dla Mac OS X. Mac App Store zostanie uruchomiony 6 stycznia 2011 roku.

W rozesłanym oświadczeniu do mediów, Apple informuje o wprowadzeniu nowego e-sklepu, w którym sprzedawane będą programy i gry dla systemu Mac OS X. Według wcześniejszych zapowiedzi, Mac App Store miał być uruchomiony w styczniu przyszłego roku. Teraz poznaliśmy dokładną datę jego wprowadzenia. Apple chce najwyraźniej powtórzyć sukces App Store dla urządzeń z iOS. W e-sklepie znajdziemy między innymi programy z pakietów iWork czy iLife. Najprawdopodobniej oprócz całych pakietów będzie można kupować także poszczególne aplikacje wchodzące w ich skład.

Deweloperzy w zamian za udostępnienie swoich aplikacji będą musieli oddać firmie z Cupertino 30% zysku od sprzedawanych produktów (tak samo jak w App Store). Apple zapewne nie dopuści do e-sklepu wersji demo i beta programów, o czym szerzej informowaliśmy na początku grudnia. Swoją wersję e-sklepu dla Mac OS X szykuje również twórca Cydii. Ma być ona dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi