Premiera Torment: Tides of Numenera 28 lutego. Zapowiada się na świetne RPG

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Gry Planescape: Torment nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydana w 1999 roku produkcja w opinii wielu jest najlepszą komputerową grą RPG, jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne. Tym większe zainteresowanie wzbudza Torment: Tides of Numenera, duchowy następca oryginalnego Tormenta, który powstał dzięki kampanii na Kickstarterze. Po dwóch latach po zebraniu środków, zbliża się wreszcie czas premiery.

Gra ma nie odbiegać od założeń klasycznego cRPG i całymi garściami korzystać z dorobku oryginalnego Torment. Twórcy deklarują, że priorytetem ma pozostać fabuła. Przemierzając osadzony w odległej przyszłości Dziewiąty Świat, będziemy mieli okazję zapoznać się ze scenariuszem, na który składa się aż 1,5 miliona słów. Pojawiają się zatem pytania o polską wersję językową.

Bez obaw, Techland przeprowadził profesjonalną polonizację gry, z pełnym dubbingiem. Głosu narratorowi użyczył Piotr Fronczewski. Ponadto w produkcję została zaangażowana Aleksandra Szwed oraz Andrzej Blumenfeld. Z przebiegiem prac i jej kulisami można zapoznać się, oglądając udostępniony przez Techland film promocyjny:

Znamy już także szczegóły premiery Torment: Tides of Numenera w Polsce. Jest ona zaplanowana już na 28 lutego. Gra będzie dostępna na pecety i konsole. W pierwszym wariancie jej cena wyniesie 159,90 zł, zaś gracze konsolowi zapłacą 199,90 zł. Ponadto można już składać zamówienia na wersję Day One oraz Edycję Kolekcjonerską.

© dobreprogramy