reklama

Premiera Wolfenstein: The New Order 23 maja. Wcześniejsze zamówienia dadzą dostęp do bety nowego Dooma

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wolfenstein: The New Order, czyli kolejna gra w znanej serii, tym razem tworzona przez zespół MachineGames, od początku zapowiadała się całkiem nieźle, a teraz Bethesda tylko dodatkowo nakręca na zakup tytułu. Produkcję, która pojawi się w europejskich sklepach 23 maja, można już zamawiać przedpremierowo. Do rozważenia takiego ruchu namawia zdecydowanie wizja uzyskania dostępu do bety następnej odsłony Dooma.

Tak, wygląda na to, że powrót już ponad 20-letniej legendy jest wreszcie bliżej, niż dalej. Informacja o planowanych testach cieszy tym bardziej, iż w zeszłym roku mówiło się o zrestartowaniu projektu przygotowywanego od kilku lat i rozpoczęciu prac nad nim od nowa, co nie wróżyło rychłego oddania gry w jakiejkolwiek formie w ręce fanów. Pomimo odejścia z id Software ważnych osób, z Johnem Carmackiem na czele, prace nad tytułem muszą przebiegać najwidoczniej całkiem sprawnie. Ciekawostką niech będzie też fakt, że zapowiada się Dooma, ale bez żadnej cyferki w nazwie. Zamiast IV będzie oto restart?

Wolfenstein trafi na rynek w wydaniu PC, PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One, z kodem na dostęp do bety w przypadku wcześniejszych zamówień, przy czym platformy docelowe dla Dooma nie zostały ujawnione. Na krótko przed uruchomieniem testów mamy dostać wybór wersji sprzętowej gry, jednak nie należy chyba nastawiać się na edycje na konsole starej już generacji. Zapewne chodzi również o opcję sprawdzenia sieciowego trybu wieloosobowego, a nie mniej lub bardziej obszernego fragmentu kampanii.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić