Premiera europejska Assassin's Creed Liberation HD

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ponad rocznym oczekiwaniu, oto doczekaliśmy się — dzisiaj w Europie (a wczoraj w Stanach) odbyła się premiera Assassin's Creed Liberation HD. Od teraz w przygody dzielnej Aveline (wcześniej dostępne jako exclusive tylko na PS Vita) możemy grać na PC, PS3 oraz Xbox 360.

Twórcy gry wyraźnie poświęcili wiele czasu, aby Liberation zyskało na konwersji z przenośnej platformy. Dużo wysiłku zostało włożone w poprawienie i dostosowanie grafiki do wyświetlania na ekranach o większej rozdzielności. Poza teksturami, została poprawiona mimika twarzy, która nie była tak widoczna na Vicie, oraz animacja postaci. Ubisoft nie ograniczył się jednak tylko do grafiki — pod wpływem sugestii graczy zmodyfikował część misji tak, aby ograniczyć mniej ciekawe rozgrywki oraz wprowadził nowe wątki, w których Aveline zostanie pokazana nie tylko jako asasynka, ale także dama i niewolnica.

Na konsolach gra jest rozprowadzana tylko w wersji cyfrowej, cena w Playstation Store to 79 złotych, a w sklepie Xbox Live 69,99 zł. Gracze pecetowi mogą zakupić wersją pudełkową za 69,90 zł, cyfrową na Steamie w cenie 19,99 euro lub na cyfrowej platformie Ubisoftu za 79,90 zł. Gracze konsolowi mają także możliwość wypróbowania dema gry.

© dobreprogramy

Komentarze