Premiera nowej wersji systemu CDN XL

Strona główna Aktualności

O autorze

Comarch

wprowadził na rynek nową wersję CDN XL - zintegrowanego systemu klasy ERP do zarządzania przedsiębiorstwem.

Najnowsza wersja CDN XL 6.0 umożliwia obsługę zaawansowanych procesów logistycznych, szczególnie w kontekście zarządzania obsługą magazynów wysokiego składowania oraz wysyłkami. W module magazynowym rozbudowane zostały przestrzenne struktury pomieszczeń wraz z usprawnieniem interfejsu ich obsługi (podczas rejestracji dokumentu przyjęcia system proponuje rozmieszczenie towaru w odpowiednich lokalizacjach, według algorytmu optymalizującego uwzględniającegoich wymiary, pojemność i nośność). Przy dokumentach wydania system wskaże też pobranie towarów z odpowiednich lokalizacji. W zakresie obsługi wysyłek wprowadzone zostały nowe elementy związane ze wsparciem załadunku, obsługą tras, ewidencją i zarządzaniem pojazdami oraz rozliczaniem kosztów transportu.

W nowej wersji rozszerzono także usługę rejestrowania warunków handlowych z kontrahentem o kontrolę przeterminowanych płatności w kontekście dni przeterminowania. Rozwinięty został także wprowadzony w wersji 5.0 moduł produkcja. W module tym możliwe jest planowanie realizacji zlecenia produkcyjnego od zadanego terminu lub na zadany termin wraz z rozbijaniem czynności na wiele terminów. Platforma controllingowa została całkowicie przystosowana do działaniana nowej platformie serwerowej Microsoft SQL Server 2005. Dodano również nową dziedzinę analityczną - analizę wpłat i wypłat.

CDN XL to najchętniej kupowany system ERP w Polsce w segmencie średnich i dużych przedsiębiorstw. Jak dotąd to jedyny polski system do zarządzania firmą wdrażany także w Niemczech, USA oraz na Ukrainie. - mówi Zbigniew Rymarczyk, Wiceprezes Comarch.

© dobreprogramy
s