Premiera pierwszego smartfona z Tizen OS przesunięta

Strona główna Aktualności

O autorze

Premiera pierwszego smartfona działającego pod kontrolą Tizena została ponownie przełożona. Samsung nie podał dokładnej daty, tylko poinformował, że urządzenie pojawi się w najbliższej przyszłości.

Tizen OS, który obecnie rozwijany jest przez Samsunga i Intela, pojawił się już w nowym smartwatchu koreańskiego giganta. Natomiast na konferencji w San Francisco został zaprezentowany Tizen TV - pierwszy inteligentny telewizor z tym systemem operacyjnym. Kolejnym urządzeniem z Tizen OS ma być smartfon - Samsung Z, jego premiera miała odbyć się dwa dni temu, na konferencji deweloperów w Moskwie. Niestety, ale Samsung poinformował, że musi przełożyć premierę tego urządzenia, jednak zaznaczył, że nie zamierza porzucać dalszych prac nad własnym systemem operacyjnym.

Nie jest to pierwsze przesunięcie wydania smartfona z Tizen OS. Urządzenie miało być zaprezentowane już rok temu w Japonii, ale ze względu na złe warunki rynkowe, Samsung postanowił zmienić strategię i skupić się na rynkach rozwijających się, takich jak chociażby Rosja. Jednak premiera tego modelu w tym kraju ciągle jest przesuwana.

Samsung Z z pewnością nie będzie smartfonem z niskiej półki cenowej, kojarzonym głównie z urządzeniami przeznaczonymi na rynki rozwijające się. Oprócz 4,8-calowego ekranu HD, producent wyposażył go w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,3 GHz, 2 GB RAM-u oraz 16 GB przestrzeni na nasze dane. Z tyłu znajdziemy aparat 8 MP, natomiast z przodu 2,1 MP. Dodatkowo Samsung Z będzie posiadał czytnik linii papilarnych oraz czujnik monitorujący pracę serca. Jego wymiary wyniosą 138,2 × 69,8 × 8,5 mm, a waga 136 gramów.

Ciągłe przesuwanie premiery tego urządzenia sugeruje, że Samsung nadal nie jest gotowy do zaprezentowania systemu Tizen, w formie, która mogłaby być konkurencyjna wobec Androida czy Windows Phone. Jednak czy te działania nie będą miały negatywnego wpływu na zainteresowanie Samsungiem Z, a także samym systemem operacyjnym?

© dobreprogramy
s