Premiera polskiej wersji Small Business Server 2003

Strona główna Aktualności

O autorze

W Teatrze Stara Prochownia na warszawskiej Starówce odbyła się wczoraj premiera polskiej wersji Microsoft Windows Small Business Server 2003. W spotkaniu wzięli udział klienci, partnerzy oraz przedstawiciele mediów. Gościem honorowym był Mauro Meanti, szef działu biznesowego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie Microsoft, który w swoim wystąpieniu omówił zastosowanie zintegrowanych rozwiązań sieciowych jako standardu nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Windows Small Business Server 2003 jest rozwiązaniem adresowanym do małych i średnich przedsiębiorstw posiadających do 75 stacji roboczych. Dzięki integracji poczty elektronicznej, faksu, bazy danych, bezpiecznym łączom internetowym, wewnętrznej sieci, zdalnemu połączeniu, wspólnemu korzystaniu z plików i drukarki, funkcjom archiwizacji i rekonstrukcji oraz platformie aplikacji do prac w zespołach rozwiązanie to pozwala zwiększyć wydajność pracy.

Microsoft Windows Small Business Server 2003 jest produktem czwartej generacji, opartym na najbardziej niezawodnym systemie operacyjnym wyprodukowanym przez firmę Microsoft - Windows Server 2003. Zawiera także najlepsze w swojej klasie produkty, takie jak Microsoft Exchange Server 2003 oraz usługę Microsoft Windows SharePoint Services.

Podczas dzisiejszego spotkania firmy Microsoft i Intel ogłosiły wspólną inicjatywę, której celem jest wykorzystanie funduszy strukturalnych Unii Europejskiej m.in. we wdrażaniu nowych technologii informatycznych. Microsoft i Intel będą w związku z tym nawiązywały kontakty z urzędami administracji publicznej i firmami sektora MSP, a także doprowadzą do powstania specjalnie dedykowanego tej inicjatywie wortalu, który będzie ważnym źródłem informacji na temat pomocy technicznej dla administracji publicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

© dobreprogramy
s