r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Prestigio szykuje smartfon z Windows Phone 8.1

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Na początku lipca w Polsce pojawi się szczególny smartfon firmy Prestigio. Firma ogłosiła nawiązanie partnerstwa z Microsoftem w kwestii produkcji urządzeń z systemem Windows Phone 8.1, a zapowiedziany dziś model PAP5507DUO będzie pierwszym jej owocem. Będzie to niedrogi, 5-calowy smartfon z możliwością korzystania z dwóch kart SIM.

Model PAP5507DUO bazuje na czterordzeniowym procesorze firmy Qualcomm, z zegarem 1.2GHz, oraz 1GB pamięci RAM. Zastosowany tu został wyświetlacz IPS o przekątnej mierzącej 5 cali i rozdzielczości 1280×720 pikseli. Jest to ekran typu OGS (Ono Glass SOlution), dzięki czemu jest cieńszy od tradycyjnych ekranów. Przed uszkodzeniami chroni go tafla Gorilla Glass.

Urządzenie zostało wyposażone w dwie kamerki — 2-megapikselową z przodu i 8-megapikselową z autofokusem i diodą doświetlającą, która pełni funkcję aparatu fotograficznego. Znajdziemy tu także moduł Bluetooth 3.0, łączność 3G, GPS, gniazdo na kartę pamięci i 8 GB pamięci wbudowanej. Ciekawostką jest możliwość używania dwóch kart SIM w tym urządzeni, dzięki czemu może być ciekawą (większą) alternatywą dla zaprezentowanej podczas BUILD Lumii 630.

r   e   k   l   a   m   a

Jest to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni smartfon Prestigio z Windows Phone 8.1. Firma podkreśla, że partnerstwo ma charakter długofalowy, a jego celem jest wprowadzenie przystępnych cenowo urządzeń z systemem Microsoftu w naszym regionie. Jak mówi Andrzej Zalewski, Product Line Sales Manager Prestigio Smartphones w Asbis PL, po udanej i rozwijanej kooperacji z firmą Intel, produktami Prestigio zainteresował się gigant z Redmond. Podwaliny współpracy powstały w związku z wprowadzonym na rynek pod koniec 2013 roku MultiPadem Visconte z systemem Windows 8.1 na pokładzie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.