r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Prey 0.5 pomoże odnaleźć zaginiony komputer

Strona główna Aktualności

Ukazała się wersja 0.5 programu Prey, darmowego narzędzia śledzącego zgubiony lub skradziony komputer. Prey jest dostępny dla systemów Windows, Linux, Mac OS X oraz Android. Działanie programu przypomina technologie stosowane w laptopach firm Lenovo, Fujitsu czy Dell.

Działanie Prey jest bardzo proste. Po instalacji programu należy utworzyć konto na serwerze, gdzie można zarejestrować swoje komputery. Jeśli któryś z nich zaginie, należy go odpowiednio oznaczyć na stronie usługi. Program „zadzwoni do domu” i poda lokację komputera, kiedy tylko uzyska połączenie z Internetem. Ponadto program może dostarczyć zrzut ekranu, listę uruchomionych programów, czas pracy systemu i zdjęcie osoby używającej komputera, jeśli ten jest wyposażony w kamerę. Ogromną zaletą aplikacji jest jej „lekkość” na wszystkich platformach. Prey został stworzony w bashu, dzięki czemu nie ma żadnych zależności i nie wymaga żadnych dodatkowych komponentów.

Wprowadzona w tej wersji programu metoda geolokalizacji korzysta z API usługi Google Location. Do określenia położenia wystarczy przeskanowanie widocznych punktów dostępowych Wi-Fi, komputer nie musi się logować do żadnej z nich. Ponadto w wersji 0.5 programu dla systemu Linux poprawiono współpracę z kamerami internetowymi aby uzyskać zdjęcia lepszej jakości.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowszą wersję programu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo ->Inne programy zabezpieczające.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.