reklama

Prezent od DAZ 3D: Bryce 7, DAZ Studio Pro i Hexagon za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma DAZ 3D znana jest z tego, że raz na jakiś czas udostępnia swoje programy do modelowania 3D i animacji za darmo. Oto nadszedł czas na kolejną promocję — ze strony DAZ można pobrać programy Bryce 7.1, DAZ Studio Pro 4 i Hexagon 2.5 za darmo.

Bryce 7.1 to typowy program do modelowania krajobrazów, choć jego zastosowania nie ograniczają się do tworzenia lasów i pustyń. Znajdziemy tu narzędzia pozwalające stworzyć odpowiednio zróżnicowaną florę, zabudowę, warunki atmosferyczne, podłoże i wiele innych na podstawie modeli dostępnych na stronach DAZ (darmowych lub płatnych). Krajobrazy można wykorzystać jako sceny statyczne lub stworzyć dynamiczne, fotorealistyczne animacje.

DAZ 3D Studio to program przeznaczony do pracy z postaciami na potrzeby ilustracji, animacji i gier. Znajdziemy tu narzędzia do animacji i ustawiania pozycji samych postaci, materiałów ubrań, włosów, sierści, łusek itp… bo można pracować nie tylko z postaciami humanoidalnymi.

Hexagon jest programem, który stanowi podstawowy warsztat dla osób tworzących modele 3D. W Hexagonie można wykonać wszystkie kroki potrzebne do przygotowania modelu, od wyrzeźbienia go z podstawowych figur, do przygotowania dla niego tekstury na podstawie mapy UV. Wynikiem pracy w Hexagonie jest obiekt gotowy do umieszczenia w scenie w DAZ 3D Studio lub Bryce i wyrenderowania.

Programy o łącznej wartości ponad 800 dolarów będą dostępne za darmo bardzo krotko (producent niestety nie mówi jak długo), więc warto się pospieszyć. Jest jednak haczyk — aby pobrać programy dla Windowsa i Mac OS X należy się zarejestrować na stronie DAZ i zezwolić na otrzymywanie newslettera.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama