Prezent od Google na wakacje: Nawigacja dostępna w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobra wiadomość dla polskich użytkowników systemu operacyjnego Android. Od dzisiaj będzie można skorzystać w pełni legalnie z darmowej nawigacji Google.

Nawigacja od Google korzysta z danych innej usługi giganta — Google Maps. Podobnie jak w Mapach, użytkownik posiada dostęp do warstw zdjęć satelitarnych czy natężenia ruchu. Dodatkowo na trasie mogą zostać oznaczone następujące obiekty: parkingi, stacje paliw, bankomaty i banki oraz restauracje. W przyszłości pojawi się również widok Street View dla niektórych lokalizacji. Można wyznaczyć trasę nie tylko dla podróży samochodem ale również do pieszych wędrówek.

Co ważne, z aplikacji będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy, którzy mają telefon z Androidem 1.6 i nowszym. Przy okazji warto wspomnieć o ostatniej aktualizacji Google Maps dla Androida, w której udostępniona została funkcja wcześniejszego pobrania danych o trasie i przechowywania ich w pamięci telefonu (wymagany Android 2.1 lub nowszy).

Dotychczas to potencjalni klienci Nokii byli kuszeni darmową nawigacją. Teraz również użytkownicy telefonów z Androidem będą mogli skorzystać z darmowym wytyczaniem tras przy okazji planowania wakacyjnych podróży. Jako pierwsi dostęp do Nawigację w Mapach Google mieli Amerykanie do których usługa była kierowana od samego początku, czyli od 2009 roku.

Udostępnienie usługi zbiegło się z udostępnieniem filmu, na którym widać testową wersję AutoMapy przeznaczoną dla Androida. Ciekawie jak zareagują dotychczasowi producenci popularnych rozwiązań nawigacyjnych na wejście na polski rynek darmowej usługi od Google.

© dobreprogramy

Komentarze