Prezenter radiowy piratem

Strona główna Aktualności

O autorze

Śląscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który sprzedawał w Internecie płyty CD z muzyką w formacie MP3. Nie byłoby może w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że mężczyzna był... prezenterem muzycznym w kilku stacjach radiowych, a w jednej z nich zajmował nawet kilka lat wcześniej stanowisko dyrektora muzycznego.

Policjanci ustalili, że swoją nielegalną działalność mężczyzna rozpoczął jeszcze w październiku 2003 roku. Osoby zainteresowane pirackimi płytami z muzyką wpłacały pieniądze na konto (jak się okazało założone na jego 31-letnią znajomą), po czym otrzymywały zamówione płyty pocztą. W zamian za "użyczenie" konta kobieta otrzymywała od niego miesięcznie od 200 do 500 złotych. Od początku uprawiania pirackiego procederu mężczyzna sprzedał ok. 850 płyt, z utworami o łącznej wartości 330.000 złotych.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego zabezpieczono 2 komputery z nielegalnym oprogramowaniem o wartości około 12.000 złotych oraz 810 płyt z muzyką, filmami i grami. Policjanci ujawnili również dokumentację potwierdzającą fakt sprzedaży płyt m.in.: wydruki ofert ze strony internetowej, adresy klientów, nalepki z adresami. Odnaleziono również kartę bankomatową wystawioną na nazwisko znajomej oraz dokumentację bankową związaną z rachunkiem. Również podczas przeszukania mieszkania kobiety funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie wartości 8.000 złotych oraz kilkadziesiąt płyt z muzyką, filmami i grami.

O dalszym losie mężczyzny i jego znajomej zadecyduje prokurator. Za nielegalne rozpowszechnianie utworów muzycznych grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

© dobreprogramy
s