r   e   k   l   a   m   a
reklama

Prezes Google wybrany do zarządu Apple

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Apple poinformowało, że Dr. Eric Schmidt pełniący także funkcję prezesa (Chief Executive Officer) w Google został wybrany do zarządu Apple. Oprócz funkcji sprawowanej w Google Schmidt zasiada również w zarządzie Princeton University.

Eric robi świetną robotę w Google dlatego chcemy, aby pracował także w zarządzie naszej firmy - mówił Steve Jobs, CEO Apple. Tak jak Apple, firma Google skupia się głównie na innowacji. Liczymy, że doświadczenie Erica będzie niezwykle pomocne w kierowaniu korporacją w następnych latach - dodał. Sam zainteresowany wyznał zaś, że Apple jest jedną z kilku firm na świecie, które podziwia najbardziej. Bardzo chętnie podejmę współpracę ze Stevem i Apple - powiedział Schmidt.

Eric Schmidt zanim dołączył do Google pracował jako CEO i prezes rady nadzorczej Novell. Jeszcze wcześniej w firmie Sun Microsystems kierował pracami nad technologią Java. Ukończył studia licencjackie na kierunku inżynieria elektryczna na Princeton University, a następnie informatyczne - magisterskie i doktoranckie - na University of California-Berkeley.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial