Primo Ramdisk Ultimate Edition Primo Ramdisk Ultimate Edition 6.3.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Primo Ramdisk Ultimate Edition to nietypowe, pod wieloma względami innowacyjne, narzędzie pozwalające na stworzenie dodatkowego dysku twardego, który będzie tak naprawdę ulokowany nie fizycznie w komputerze, a w pamięci RAM.

Program pozwala na stworzenie ponad stu wirtualnych dysków, które możemy ustawić zarówno jako napędy fizyczne, lub logiczne, korzystające ze standardowym systemów plików np. FAT32 i NTSF. Możemy także wybrać stworzenie jednorazowego RAMdisku, który zniknie przy następnym uruchomieniu komputera. Ważną funkcją jest możliwość wczytania zawartości dysku z obrazu, co pozwala na odzyskanie/bardziej stabilny zapis danych - należy bowiem w użytkowaniu wirtualnych napędów pamiętać, że są one ulokowane w ulotnej pamięci RAM.

Dzięki tym funkcjom, Primo Ramdisk Ultimate Edition pozwala na szybkie stworzenie wirtualnego dysku twardego, który charakteryzuje się znacznie większą szybkością działania i krótszymi czasami zapisu i odczytu danych. Korzystanie z aplikacji polega głównie na wybraniu jednej z opcji dotyczących stworzenia lub usunięcia wirtualnego dysku, a następnie konfiguracja za pomocą wbudowanego kreatora.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!