reklama

Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame też odświeżane

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ubisoft szykuje unowocześnioną wersję Flashbacka na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3, ale ma też w planach coś dla wielbicieli urządzeń przenośnych z ekranami dotykowymi. Jak poinformował Jordan Mechner, ojciec serii Prince of Persia, firma odświeża drugą część sagi, czyli The Shadow and the Flame z 1993 roku. Książę pobiega po dachach w środowisku 2,5D, gra wyraźnie bazowana jest na trylogii Piasków Czasu i nieco też Assassin's Creed.

Nie chodzi o rozgrywkę, która w większości pozostanie wierna oryginałowi, lecz animacje oraz otoczenie — podobnie Ubisoft postąpił w przypadku mniej ambitnego graficznie Prince of Persia Classic. Mechnerowi przy okazji tego ogłoszenia zebrało się na wspominki i udało odkopać przeszło 200-stronicową dokumentację techniczną Prince of Persia 2. Dla fanów „starej szkoły” tworzenia gier będzie to niezwykle ciekawa lektura — nie tylko znajdą tutaj dokładny opis planowanych poziomów, ale również szkice wstawek fabularnych czy różnorakich pułapek.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić