reklama

Priority Inbox ułatwi zarządzanie pocztą w Gmailu

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google uruchomił Priority Inbox - nowy projekt mający z założenia ułatwić życie osobom, które otrzymują bardzo dużą liczbę maili.

Priority Inbox bazuje na samouczącym się algorytmie, którego celem jest katalogowanie maili według ich "ważności". Mechanizm wymaga od użytkownika przeprowadzenia krótkiego treningu, w czasie którego aplikacja analizuje, które maile są dla nas istotne, a które nie. Internauta może sam oznaczać konkretne listy gwiazdką, jednak Priority Inbox śledzi także, na które wiadomości odpisujemy, które czytamy i jak szybko je usuwamy. Po pewnym czasie skuteczność algorytmu wzrasta i najważniejsze maile zostają od razu wyróżnione na tle wszystkich wiadomości. Google chwali się, że Priority Inbox jest rozwinięciem filtra spamu i powinien znacząco ułatwić życie aktywnym internautom. Zasadę działania filtra obrazuje przygotowany przez korporację film demonstracyjny.

Nowa usługa ma obecnie status beta, przez co teoretycznie może działać w sposób nieprzewidywalny. Google zapowiedział, że nowy mechanizm będzie przez najbliższe kilka tygodni rozwijany i udoskonalany - niezbędne poprawki mają być wprowadzane do już działających filtrów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić