reklama

Prism 1.0 Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja beta 1.0 narzędzia Mozilla Prism. Prism ma uprościć korzystanie z aplikacji WWW, takich jak GMail, czy Facebook, pozwalając na uruchamianie ich tak jak zwykłych programów.

Najważniejsze nowości w nowym wydaniu to nowe API, która pozwala deweloperom tworzyć aplikacje wykorzystujące funkcjonalność Prisma bezpośrednio z ich poziomu. Prócz tego dodano możliwość zdefiniowania indywidualnych ustawień dla każdej aplikacji osobno. Rozbudowano zarządzanie tożsamością. Wprowadzono także wsparcie dla ikony zasobnika systemowego, jak również podmenu do dokowania i menu zasobika systemowego.

Nowy Prism oferuje wsparcie dla wyjątków protokołu SSL, którego obsługa pojawiła się już we wcześniejszych betach Prisma. Poprawiono działanie w systemie Mac OS X 10.4, które dotąd pozostawiało sporo do życzenia. Usprawniono także aktualizację. Teraz, w przypadku znalezienia dostępności nowej wersji programu, automatycznie zostanie ona zainstalowana.

Więcej informacji na temat Mozilla Prism można znaleźć w blogu Mozilli, skąd można pobrać testową wersję 1.0 aplikacji w postaci rozszerzenia dla Firefoksa lub osobnej aplikacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama