Prisma już obsługuje wideo: czas na amatorskie filmy w stylu „Życia świadomego”

Strona główna Aktualności

O autorze

Deweloperzy aplikacji Prisma obiecywali obsługę wideo od samego debiutu aplikacji, kiedy to szturmem zdobyła czołowe miejsca w rankingach popularności mobilnego oprogramowania, a serwisy społecznościowe wypełniły się transformacjami fotek stylizowanymi na dzieła mistrzów pędzla. W końcu obietnicę spełnili – inteligentne filtry wideo właśnie zadebiutowały w wersji 2.6 Prismy na iOS-a.

Klip wideo może trwać do 15 sekund, do wyboru mamy dziewięć wizualnych stylów – nic więc tylko brać smartfon w dłoń i kręcić widowiskowe ujęcia, takie jak w tym teledysku, opublikowanym na youtube’owym kanale rosyjskiego oddziału Coca Coli. Zobaczcie zresztą sami:

Oczywiście do tego wszystkiego trzeba mieć wydajnego iPhone’a, najlepiej iPhone’a 7. Nie tylko bowiem obsługa wideo jest dostępna obecnie tylko w wersji Prismy na iOS-a, ale też od sierpnia wersja ta przetwarza obrazy lokalnie, bez wgrywania ich na serwery producenta. Tak samo lokalnie przetwarzane są klatka po klatce klipy wideo.

A co z Androidem, pewnie wielu z Was zapyta? No cóż, dla rosyjskiej firmy iOS jest i będzie numerem jeden, choćby ze względu na popularności iPhone’a u naszego wschodniego sąsiada (szczególnie złotego iPhone’a :-)), ale z czasem te nowe funkcje trafią i do wersji na system Google’a. Jeszcze w październiku powinna ona dostać lokalne przetwarzanie filtrami (podobno grono wybranych użytkowników już to testuje), a jakiś czas po tym należy spodziewać się przetwarzania wideo. Jednocześnie dla wersji iOS-owej przygotowywane są ulepszone wersje filtrów oraz wsparcie dla animacji GIF.

Nową Prismę dla iOS-a znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, jest tam też aktualna wersja na Androida.

© dobreprogramy
s