Prisma potnie zdjęcia i dopasuje siłę efektów, ale wersja na Androida nadal działa zbyt wolno

Strona główna Aktualności

O autorze

Aplikacja Prisma wyjątkowo szybko znalazła się na milionach urządzeń, najpierw tych działających pod kontrolą iOS-a, potem tych z Androidem. Od premiery pojawiło się wiele podobnych aplikacji, a natomiast twórcy Prismy, wydali aktualizacje przynoszącą kilka nowych elementów.

Prisma służy do edycji zdjęć, cały proces sprowadza się praktycznie do wybrania interesującego nas filtra. Jednak w przeciwieństwie do większości podobnych aplikacji, w tym chociażby Instagrama, Prisma oferuje bardziej rozbudowane, niejako inteligentne filtry, odtwarzające style popularnych mistrzów malarstwa.

Premiera aplikacji odbyła się niedawno, a mimo tego pobrano ją już miliony razy. Na serwisach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć wyglądających jak dzieła Picassa, Muchy czy Hokusai. Ostatnio jednak szał trochę ucichł, ale może on powrócić, twórcy udostępnili bowiem aktualizację wprowadzającą kilka istotnych ulepszeń.

Prisma pozwala otóż na przycinanie i obracanie zdjęcia. Podczas nakładania filtra możemy teraz kontrolować jego intensywność – podobny mechanizm znajdziemy w Instagramie. Twórcy wspominają również o większej szybkości działania. W wersji na Androida tego skoku wydajności nie zauważyliśmy, nadal edytowanie zdjęcia trwa stanowczo za długo i niestety nadal możemy zobaczyć komunikat mówiący, że serwery są przeciążone.

W najbliższym aktualizacjach powinniśmy zobaczyć dodatkowe filtry, a także oczekiwaną przez wielu użytkowników możliwość edytowania wideo. Przypominamy, że dostępna jest już aplikacja Artisto, którą można określić Prismą dla wideo.

Oczywiście najnowszą wersję Prismy znajdziecie w naszej bazie, dostępna jest wersja na iOS oraz Androida.

© dobreprogramy
s