Prizmo Prizmo 3.1.17

Strona główna Mac Biuro Rozpoznawanie tekstów OCR
Pobierz program

Prizmo to narzędzie przeznaczone do konwertowania tekstu widocznego na zdjęciach, skanach i wizytówkach do dokumentów tekstowych lub wpisów w Książce adresowej systemu OS X. Program pozwala także na edycję dokumentu przed zapisem i wycinanie grafik z przetwarzanych dokumentów.

Program wykorzystuje autorski system OCR, dostępny także w języku polskim, którego zadaniem jest rozpoznawanie znaków na podstawie zeskanowanych dokumentów. Prizmo obsługuje skanery, ale także aparaty fotograficzne czy kamerę iSight w Makach, łącząc się z nimi bezpośrednio.

Aby odczytać tekst wystarczy importować obrazek do programu lub przeciągnąć z Findera i zaznaczyć tę część dokumentu, która ma być poddana obróbce. Można wcześniej wyprostować zdjęcie, poprawić kontrast i ostrość.

Odcyfrowany tekst można poprawić ręcznie, także korzystając ze słownika poprawnej pisowni, a następnie zapisać na biurku komputera, wydrukować albo przesłać pocztą elektroniczną. W programie można także zlecić odczytanie tekstu systemowemu syntezatorowi mowy lub automatycznie przetłumaczyć na inny język. Odczytany tekst można zapisać jako tekst formatowany (Rich Text), PDF z wyszukiwaniem tekstowym lub obraz.

W wersji próbnej Prizmo zasłania niektóre słowa i nie pozwala na odczytywanie wsadowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!