r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pro Motion 7.0.6.0

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Pro Motion to jeden z najbardziej rozbudowanych i profesjonalnych programów do tworzenia grafiki "pixel art", czyli takiej pozwalającej generować obrazy na poziomie pojedynczych pikseli. Doskonale sprawdza się ono przy pracy ze standardowymi statycznymi grafikami, jak również z animacjami.

Galeria programu

Oprogramowanie Pro Motion może pochwalić się szeregiem możliwości znanych z wiodących programów do obróbki grafiki bitmapowej. Wśród bogatej palety opcji znajdziemy m.in. funkcje pędzli z dużymi możliwościami personalizacji, tworzenia i zarządzania poszczególnymi klatkami animacji, a także przydatne mechanizmy pracy na warstwach i z wykorzystaniem masek. W programie pojawia się także automatyczny antyaliasing i dithering, czyli funkcjonalności, które z zasady w pixel arcie wykorzystywane być nie mogą.

Możliwości Pro Motion wykorzystane mogą być podczas tworzenia grafiki do gier na urządzenia i konsole przenośne. Jego uniwersalność sprawiła, że program wielokrotnie wykorzystywany był przez takie znane firmy jak Glu Mobile, Electronic Arts, UBI Soft, Handheld Games, Leap Frog, WayForward, Digital Eclipse, Gameloft i wiele innych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixel art wiecznie żywy. Jak zacząć przygodę ze „staroszkolną” grafiką komputerową?

19
OPROGRAMOWANIE 27.05.2015 | Jacek Szumowski

Moda na piksele zdaje się nie przemijać. Na styku tej mody i pewnej nostalgii za zapomnianymi już czasami komputerów 8- i 16-bitowych wyłonił się gatunek sztuki komputerowej, zwanej pixel artem. Dziś ma on ma jednak wciąż też zastosowania praktyczne, ten charakterystyczny styl jest chętnie i często wykorzystywany m. in. we współczesnych grach komputerowych. I właśnie o technice, zasadach i estetyce oraz pochodzeniu pixel artu będzie mowa w tym artykule. Zapraszamy. Techniki i dobre praktyki pixelartowe Pixel art charakteryzują określone techniki. Nadają one powstającym pracom…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.