ProXmar MEMO 0.6.0.1

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ProXmar MEMO to bezpłatny (również do zastosowań komercyjnych) osobisty organizer zdarzeń, mogący pełnić funkcję terminarza, kalendarza itp., autorstwa Marcina Jonaka.

Program pomimo swoich niewielkich rozmiarów i olbrzymiej prostoty znajdzie swoje zastosowanie w różnych sytuacjach. Z powodzeniem wykorzystywany on może być jako narzędzie do przechowywania listy zadań do wykonania, terminarz, pozwalający zarządzać czasem, czy też kalendarz, w którym użytkownik przechowywał będzie informacje o ważnych dla niego wydarzeniach. We wszystkich tych zastosowaniach do dyspozycji użytkownika pozostaje funkcja automatycznych przypomnień, informująca użytkownika o zadaniach do wykonania, ważnych terminach itp.

Jednym z głównych celów, jakie postawił sobie autor podczas tworzenia aplikacji była prosta i intuicyjna obsługa. Założenie to zostało w pełni spełnione. Tworzenie nowych zadań, wpisów oraz przypomnień ogranicza się do kilku kliknięć myszką, wpisania podstawowych informacji o zdarzeniu, deklaracji jego terminu rozpoczęcia i zakończenia, a także zdefiniowania przypomnień. ProXmar MEMO pozwala tworzyć zarówno jednorazowe zdarzenia, jak również cykliczne, powtarzające się co jakiś czas. Wszystkie wpisy grupowane są w kategorie, znacznie ułatwiające zarządzanie nimi.

ProXmar MEMO po uruchomieniu dostępny jest w poziomu obszaru systemowego zasobnika, skąd poprzez wyświetlanie dymków z powiadomieniami alarmuje o nadchodzących zdarzeniach. Aplikacja uruchamiana może być automatycznie wraz ze startem systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Fajny i prosty pogram
Niechce zapisywać terminów w windows 8.1
ocena użytkownika

Programik pracował mi doskonale i spełniał moje oczekiwania na viście. Zmieniłem Windowsa na 8.1 ładnie się zainstalował i uruchomił i tu pierwsza niespodzianka podmieniona baza danych nie wczytała się. na viście nie było z tym problemu. Usiłowałem stworzyć bazę na nowo aczkolwiek z wielką niechęcią jednak nic nie chce dodać :-(

05.03.2015 23:03 | Recenzja do wersji 0.6.0.1

Komentarze

0 nowych
jedzbudyniem   5 #20 07.06.2017 15:05

@POMOCY!!!! Ktoś wie jak pozbyć się tego dziada z kompa? Usunęłam co się dało, ale nadal przy urucham (niezalogowany): NIE!

  #19 03.08.2016 09:28

Już sobie poradziłam, gdyby ktoś miał problem z usunięciem polecam Revo UninstallerPro, poradził sobie wyśmienicie, wersja testowa

  #18 02.08.2016 21:21

@Anonim (niezalogowany):

  #17 12.07.2014 11:16

@Merss (niezalogowany): gg c:\program files\proxmar memo. tu się schował,mi się udało odinstalować

  #16 12.07.2014 11:15

c:\program files\proxmar memo. tu się schował,ja chyba odinstalowałam

  #15 25.05.2014 14:43

Jak odinstalować ten program? Po usunięciu nie odnajduje go nawet w CCCleaner - a w przy każdym uruchomieniu wyskakuje próba instalacji programu... Dzięki za odpis.

  #14 06.04.2013 12:18

ten link nic nie działa nie ma archiwum tylko pusta ikona winrara

  #13 16.10.2012 12:14

Więc jest źle podlinkowany...

DanKar REDAKCJA  16 #12 30.09.2012 13:36

@jedrus83: Nie powinno być żadnego problemu z pobieranym tutaj plikiem, gdyż podlinkowany on jest bezpośrednio ze strony producenta.

  #11 30.09.2012 11:52

"Archiwum uszkodzone" - pobrane z dp. Ze strony autora działa wszystko ok. Sprawdźcie to :)

  #10 03.05.2012 22:26

Dziwna sprawa, mi tam działa bez problemu i też mam Comodo :) Naprawdę super program.

  #9 24.04.2012 13:47

Niestety, nic to nie daje. Nadal blokuje szkodliwe oprogramowanie i przesyła do kwarantanny.

  #8 10.04.2012 22:24

mpb, prawdopodobnie podczas deinstalacji program był uruchomiony. Zamknij go całkowicie, tzn. albo prawym przyciskiem na ikonę w trayu i Zakończ program, albo z menu - Zakończ, a następnie usuń folder c:\program files\proxmar memo.

  #7 07.04.2012 19:19

Bardzo prosze o pomoc !
Zainstalowalam ten program (ok 2 tyg temu), nastepnie sprawdzilam, czy mi odpowiada i wpisalam probnie dwa "zadania do wykonania". Byc moze program jest ok. ale ja akurat szukalam innego sposobu organizacji. Chwile pozniej odinstalowalam program bez problemu - w panelu konfiguracji, wszystko poznikalo, oprocz jednego - otoz, przy kazdym wlaczeniu komputera i nie tylko, pojawia sie okno,przypomnienie mojego "zadania do wykonania" i nie ma zadnej opcji, aby to usunac, jak probuje cokolwiek, wszystko sie blokuje. Bede bardzo wdzieczna za porade.
Wkleje moja prosbe rowniez na forum, gdyby tutaj nie zostalo przeczytane w najblizszym czasie.

  #6 29.03.2012 09:08

EB, Comodo blokuje większość programów, których po prostu "nie zna". Wystarczy dodać regułę w ustawieniach i programik śmiga. Przynajmniej u mnie ;)

  #5 25.03.2012 15:32

Comodo mi go blokuje i odsyła do kwarantanny. Tak więc nici z instalacji.

  #4 17.03.2012 07:16

I jeszcze jedna uwaga:
- istotnie, przydałoby się kiedyś zintegrować kalendarz z jakąś bazą internetową aby móc mieć możliwość wglądu w niego zdalnego. Przez internet, i z wersją mobilną. Z zachowaniem układu wizualnego w miarę możliwości i stylizacji.

Ma być prosty lecz dostępny z wielu miejsc, z synchronizacją. Najprościej więc zrobić wersję "chmurową".

  #3 17.03.2012 07:08

Ściągnąłem program bo generalnie szukałem czegoś prostego i ergonomicznego, nieprzytłaczającego (żeby nie tracić czasu na organizację tylko na realilzację oragniazowanych zadań) i w gruncie rzeczy ten program tym jest.

Ogólna organizacja programu mi się podoba: kalendarze, kategorie wstępne zadań i spraw (dom, praca, szkoła) i podtypy zadań. Rzut na dzień, miesiąć - fajne. Dodaj, usuń - fajne.
Podział ekranu - fajny (lewo kategorie, środek zadania, prawo edycja detailsów).

Program jako baza fajny ale mam następujące uwagi:

- brakuje rzutu tygodnia. Dzień, tydzień, miesiąc i ew. rzut roczny by się przydał na jakieś najważniejsze zdarzenia planowania rocznego

- typy podspraw- brakuje : telefony do wykonania albo maile, kontakty (to ważna sprawa - kontakt)

- komunikacja elementów interfejsu: użyte są radiobuttony zamiast checkboxów w zakresie selekcji podtypów zadań - to jest mylące bo radiobuttony raczej sugerują wykluczanie się

- brakuje priorytetów zadań w danej kategorii. Program fajnie aby układał zadania na dziś wg priorytetów w kategorii. Czasem stosuje sie A,B,C,D lub A,B,C,D plus kolejna liczba jak zadań jest więcej.

- program nie komunikuje nazwy kategorii zadania na panelu dnia (Praca, Prywatne a także podkategori-spotkanie, opłata itp)

- program kategoryzuje na panelu dnia: zbliżające się, zaległe, nieterminowe - to fajne. Dodałbym klasyczne określniki jako PILNE, WAŻNE. WAŻNE niosą ze sobą korzyści z wykonania ale do końca nie mają terminu

- dla dnia zrobiłbym wariant rzutu kolejnych godzin (jako zakładka do wglądu w dzień - jedna strona to rzut na kolejne godziny, druga - jakie zadania z jakich kategorii są do wykonania, takie spojrzenie na przekrój zadań w kategoriach)

- przydałaby się jakaś możliwość notowania ile zajęło faktycznie godzin jakieś zadanie, jakiś komentarz do wpisania w związku z takim zadaniem i jakieś możliwości raportowania np. ile w ciągu tygodnia zajęło mi czasu jakie kategorie działania

- projekt jako kategoria - fajnie byłoby wprowadzić przypisanie zadania pod konkretny projekt. jakiś słownik projektów a potem zadanie oprócz kategoryzaji przypisywane jest pod konkretny projekt np. KLIEN X - ZADANIE Y. Albo nawet osobno: KLIENT, osobno PROJEKT. W ten sposób można potem raportować sobie ile zajeła mi czasu obsługa konkretnego klienta w konkretnym projekcie.

Tak czy siak program jako koncepcja i baza - fajny

tomek@programista.co

  #2 16.03.2012 08:01

W programie, od najbliższej aktualizacji, dostępna będzie funkcja eksportu oraz importu plików kalendarzy, ułatwiająca korzystanie z programu na różnych komputerach, np. w pracy i w domu.

Arqs   2 #1 14.03.2012 14:10

Estetycznie wykonany, niewielki ale nie wspiera zdalnych kalendarzy, co sprawia, że aplikacja nie ma zbyt wiele sensu. Przynajmniej dla mnie. Musiałbym targać ze sobą wszędzie laptopa...