reklama

Próba wyłudzenia danych klientów Inteligo

Strona główna Aktualności

O autorze

Wszystkie osoby posiadające konto Inteligo w banku PKO BP, przestrzegamy przed próbą wyłudzenia danych (tzw. phishing), o której poinformował nas jeden z Czytelników.

W sieci rozsyłane są wiadomości e-mail o treści: Informujemy, że Twoje konto przechodzi proces aktywacji nowych zabezpieczeń. W celu jego ukończenia prosimy o jak najszybsze zalogowanie klikając w link poniżej. Następnie podążaj za instrukcjami, które otrzymasz po zalogowaniu. Do tego czasu wszystkie opcje w Twoim koncie będą zablokowane. (Cała procedura trwa kilka minut). Poniżej wskazany jest link do strony https://secure.inteligo.com.pl jednak w rzeczywistości prowadzi on do strony http://geo-mobile.com(...). Strona znajdująca się pod tym adresem do złudzenia przypomina witrynę logowania Inteligo, brak mechanizmów ukrywających adres strony pozwala jednak łatwo stwierdzić, że nie jest to prawdziwa strona banku. Jednakże nadawca wiadomości to na pierwszy rzut oka adres informacje@inteligo.com.pl. Czytelnik, który nas poinformował o tym phishingu wyraźnie zaznaczył, że nie posiada konta w banku Inteligo - wiadomości najprawdopodobniej wysyłane są zatem do przypadkowej puli adresów.

Jest to już druga próba wyłudzenia danych od klientów Inteligo w ciągu ostatniego półrocza. Wcześniej próbowano wyłudzić także dane od klientów mBanku. Niewątpliwie tego typu prób będzie coraz więcej i będą dotyczyć coraz to innych banków oferujących dostęp do rachunku przez Internet.

Przypominamy, że banki nigdy nie proszą o weryfikację danych drogą mailową. Wszystkich klientów, którzy podali swoje dane na wspomnianej stronie, Inteligo prosi o pilny kontakt pod numerem 0 800 121 121 lub (081) 535 6789.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama