Problem z FaceID w iOS 11.2 – winne ustawienia daty iPhone'a X

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W Sieci pojawiają się doniesienia o kolejnych problemach towarzyszących od początku iOS-owi w wydaniu 11. Do użytkowników mobilnych urządzeń Apple trafia aktualizacja do wersji 11.2 i jak zauważają niektórzy z nich – powoduje, że nie można po niej korzystać z FaceID w iPhonie X, w którym, poza mało nowoczesną możliwością ręcznego wpisywania PIN-u, jest to główna metoda odblokowywania urządzenia.

Pośrednim powodem okazuje się poprzedni błąd w systemie związany z pętlą automatycznych restartów, którego tymczasowym rozwiązaniem było ręczne przestawienie daty w urządzeniu. Jeśli skorzystaliśmy z tego patentu, po aktualizacji iOS-a do wersji 11.2, FaceID przestanie działać. Jedyną metodą ponownego uruchomienia jest powrót do automatycznych ustawień daty, a następnie restart urządzenia, o czym informuje na Twitterze Rene Ritchie:

Choć w tym przypadku usterka jest stosunkowo błaha, skłania do kolejnych rozważań odnośnie jakości oprogramowania mobilnego dostarczanego ostatnio przez Apple. iOS 11 od początku zalicza wiele wpadek i przez wielu uznawany jest za najmniej dopracowane wydanie tego systemu w historii. Przypomnijmy, że wśród wcześniejszych błędów znalazły się choćby tak fundamentalne, jak powodujące nieprawidłowe wyniki w kalkulatorze czy problemy z działaniem budzika.

© dobreprogramy