Problemów z SP3 ciąg dalszy...

Strona główna Aktualności

O autorze

Mogłoby się wydawać, że falę krytyki związaną z problemami wywołanymi instalacją dodatku Service Pack 3 dla Windows XP, takimi jak nieoczekiwane restarty, czy nawet całkowite zawieszenia systemu mamy już za sobą. Tymczasem okazuje się, iż najnowsze dziecko Microsoftu ma również problemy z usługą Zdalnego dostępu.

Wspomniana usterka objawia się komunikatem z prośbą o dodanie domeny homeserver.com do listy Zaufanych witryn w ustawieniach Internet Explorera w wyniku próby nawiązania połączenia do komputerów przynależących do sieci Windows Home Server z poziomu Windows XP. Nie rozwiązuje to jednak problemu, gdyż SP3 dokonuje zmiany domyślnych ustawień kontrolki ActiveX usługi Terminal Services definiując ją jako wyłączoną.

W chwili obecnej dostępne jest jedynie przejściowe obejście problemu, polegające na uaktywnieniu stosownej kontrolki w ustawieniach Internet Explorera, a w przypadku braku jej występowania, przeprowadzenia ręcznej edycji rejestru.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie