r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Problemy Google Street View w Japonii

Strona główna Aktualności

O autorze

Street View to bezpłatna usługa on-line Google umożliwiająca przeglądanie ulic z punktu widzenia pieszego z panoramicznym widokiem obiektów, takich jak stojące samochody czy wirtualnego spacerowania z możliwością obracania i powiększania. Usługa ruszyła w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych, w sierpniu poszerzona została o kolejnych dwanaście głównych miast Japonii oraz sześć miast we Francji w październiku. Budzi przy tym jednak wątpliwości jeśli chodzi o prywatność mieszkańców.

Grupa japońskich dziennikarzy, profesorów i adwokatów skierowała do miejscowego oddziału Google żądanie zaprzestania funkcjonowania usługi na terenie kraju. Zarzucają, że narusza ona w znaczącym stopniu prywatność obywateli. Obszary mieszkalne i drogi są fotografowane bez zgody ich właścicieli i osób je zamieszkujących. Dzięki temu dotarcie do prywatnych informacji na temat mieszkańców jest niezwykle proste i możliwe praktycznie dla każdego poprzez Internet.

Władze Tokyo i Osaki zwróciły się do rządu w sprawie podjęcia stosownych działań w sprawie zaprzestania działania usługi. W odpowiedzi na zarzuty, Google zdeklarowało, że będzie usuwać na żądanie wszystkie obrazy budzące wątpliwości. Ważny element w sprawie stanowi także ostrzejsze aniżeli w USA prawo odnośnie ochrony prywatności przestrzeni publicznych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.